Surovinu s tak univerzálnymi vlastnosťami sme na Zemi doposiaľ nepoznali.
Záznamy o štátnom bankete čínskej dynastie Čou ( cca 1000 rokov pr. n. l.) ukazujú, že varenie konopného semena bolo súčasťou cereálnych jedál.
Až do roku 1883 tvoril papier z konope viac ako ¾ svetovej produkcie.
Henry Ford po rokoch výskumu vyrábal autá s plastovou karosériou. Pevnosť materiálu je zaistená zmesou vlákien celulózy, medzi ktorými nechýba ani konope. Odolá 10x silnejšiemu nárazu než oceľ, bez toho aby sa pretlačil
Konopné semeno sa pre vysoký obsah bielkovín dá používať ako náhrada mäsa rovnakým spôsobom, ako aj sójové bôby.
V roku 1492 priviezol Kryštof Kolombus konopné semena indiánom.
Konope nevyžaduje pesticídy, pretože ho takmer žiaden hmyz nenapadá. Nie sú nutné ani herbicídy, pretože rastie tak rýchlo, že s ním sotva nejaká burina môže súťažiť.
Harry Anslingerovi sa podarilo spolu s priateľmi priemyselníkmi zakázať konope a s tým i konopné vlákno. To im otvorilo cestu k ziskom z nylónu a papieru vyrábaného z dreva. Spoločnosť Du Pont de Nemours sa zakrátko stala gigantom chemického priemyslu produkujúceho nylón a ďalšie umelé vlákna z ropy.
Ekologicky konopný papier je pevnejší, kvalitnejší než papier vyrábaný z dreva. Konopný papier sa navyše používa na výrobu bankoviek a archiválií. Okrem iného, strom vyrastie na dospelého jedinca za 20 rokov a konope za 4 mesiace!
Konope predstavuje cenné a nevyčerpateľné palivo budúcnosti. Výťažkom cca 11 500 litrov metanolu na hektár ročne (25 ton biomasy na hektár, s tým že tona dáva 460 litrov metanolu) dokáže plne nahradiť motorovú naftu.